*  Bir Instagram Hesabı Nasıl Silinir?
0
Yorum
115
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi
Yönetici
*******
Şuan Çevrimdışı
{YÖNETİCİ}
39
(Mesajlar)
37
(Konular)
29-10-2019
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)
#1
30-10-2019, Saat: 17:56
Bir Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Bu uygulamada kullanıcı hesaplarını tamamen silme olanağına sahiptir. Ancak, bir hesabı silmek, göz ardı edilemeyecek ayrıntılara sahiptir. Hesaplarını silen kullanıcılar istedikleri zaman Instagram'ı kullanmaya başlasa da eski kullanıcılar adlarını tekrar alamıyor.
Instagram hesabınız silinmişse, yeni bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Bu yüzden Instagram hesabınızı silmeye karar vermeden önce dikkatli olmalısınız. Ancak, hesaplarını silmek isteyenler bu adımları izleyerek hesaplarını kapatabilirler.
Bir hesabı silmek için önce yukarıdaki bağlantıyı tıklayın. Daha sonra buradaki Hesabı sil bağlantısını tıklayın. Bağlantıyı tıkladıktan sonra 'Neden hesabınızı sildiniz?' Soru için seçeneği seçin. Bu seçimi yaptıktan sonra hesap şifrenizi girin ve 'hesabımı kalıcı olarak sil' düğmesini tıklayın.
Bu işlemin sonunda Instagram hesabının silinmesi gerçekleşir ve hesap süresiz olarak kapatılır. Bir Instagram hesabı silindikten sonra, bir arama yapılsa bile paylaşılan resme erişilemiyor.
Hesap sahibi de dahil olmak üzere hiç kimse silinen hesaptan daha fazla fotoğraf ve videoya erişemediğinden, hesabı silmeden önce bir yedekleme yapmak en iyisidir. Böylece Instagram hesabınızı silmek tamamlanmış olur.

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dan bir süre uzak durmanın bir başka yolu, Instagram hesabını dondurmaktır. Bu şekilde, kullanıcılar hesabı istedikleri zaman etkinleştirebilir. Hesap dondurulmuş olduğu sürece, arama yapılsa bile fotoğraflara ve videolara erişim mümkün değildir.
Bu, hesaplarını bir süre kullanmak istemeyen ve bilgilerinin tamamen imha edilmesini istemedikleri için idealdir. Instagram hesabınızı dondurmak için bu adımları izleyin.
Bir Instagram hesabının dondurulması, yukarıdaki Instagram hesabının silinmesiyle aynı bağlantıyı tıkladıktan sonra yapılabilir. Hesap kapatılması, açılacak olan sayfadaki 'Hesabınızı geçici olarak kapatma' bölümündeki gerekli adımlar atılarak tamamlanır.
Öncelikle, 'Neden hesabınızı kapattınız?' Soru için seçeneği seçin. Ardından şifrenizi girin. Ardından 'hesabı geçici olarak kapat' seçeneğini tıklayabilirsiniz.


Hızlı Menü: